JAK TO FUNGUJE

Pokud hledáte mimořádný dárek nebo suvenýr, nabízím vám jedinečné umělecké dílo. Velmi jednoduše můžeme společně vytvořit životní odlitek kterékoliv části těla. Prakticky jakákoliv část těla může být plasticky reprodukována. Od rukou a nohou dítěte, dospělého člověka, rtů, obličeje, pozadí až po těhotné břicho, či kompletní tělo v póze, nebo přirozené poloze.

Nastavení polohy.

Správné naaranžování těla je nejdůležitější část pro vznik celého díla. Snažíme se najít a zvýraznit tělesné kvality odlévané osoby. Vzniklá póza – poloha, natočení se přesně zobrazí ve výsledném odlitku. Poloha musí být vkusná a důstojná. Pro odlévanou osobu i pohodlná.

Vytvoření negativní formy.

Základem vzniku odlitku těla je vytvoření negativní formy. Pouze při této fázi práce je nutná přítomnost modelu. Na těle se vyznačí odlévaná část a natře se separačním krémem. Postupně se nanese odlévací materiál. Po jeho vytvrzení se uzavře sádrovou vrstvou. Nakonec se celá negativní forma z těla odebere.

Místo odlévání.

Odlévání provádíme v našem ateliéru. Stejně tak můžeme přijít přijet k Vám. Proces vytvoření negativní formy lze provést v pohodlí Vašeho domova.

Výroba odlitku.

V případě Vašeho zájmu o odlitek se předem dohodne na výsledném vzhledu díla. Sochy mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako umělý kámen, epoxidy … Náš preferovaný materiál je směs disperze, akrylu a alabastrové sádry. Lehký, pevný, materiál s dobrými vlastnostmi opracování. Bez povrchové úpravy je v exteriéru prakticky nezničitelný.

Povrchová úprava.

Výsledný odlitek může být ponechán v barvě materiálu, ale i výtvarně pojednán. Na povrchovou úpravu odlitku nabízím množství dekorativních možností. Záleží od na Vás, jakou barevnost si zvolíte. Od klasické bílé, přes různé barevné, meatlické, imitační povrchy až po zlacený 24 karátovým zlatem.

Lakování.

Lak převážně oživí vzhled sochy. Nanáší se stříkací pistolí ve vícenásobných vrstvách na sebe. Každá vrstva předtím se nechá zcela vyschnout uschnout a pečlivě ji přeleštíme. Dosáhne se tím vysoký odrazový efekt. Je však potřeba opatrně zvážit vhodnost použití vysokého lesku podle barvy a celkového vzhledu sochy.

Bezpečnost

Materiály použité při odlévání jsou hygienicky nezávadné, používané i ve zdravotnictví. Při výrobě složitých forem používáme dvousložkový silikon. Silikon je jemně pastovitý dvousložkový polyadičný systém (pryskyřice a katalyzátor). Silikonová pryskyřice vulkanizuje při pokojové teplotě. Pryskyřice byla vyvinuta pro duplikaci výrobních forem s jemnými detaily a je dermatologicky testována, tj. bez problémů ji lze nanášet na lidskou pokožku.

Výroba odlitku.

Vysoko odborný manuálny proces v ktorom odliatok nadobudne svoj finálny vzhľad. Nakoľko prirodzené, technologické procesy nie je vhodné urychlovať, čas výtvorenia diela je max. mesiac od zhotovenia formy. V prúběhu měsíce vám dodáme výtvarné dielo – štylizovanú kópiu vášho tela, podľa predstáv a dohody.

Osazení.

Odlitek je interiérové dílo. Může být samostatně stojatý na mramorové desce, nebo závěsný na stěnu.

Doručení odlitku.

Odlitek Vám můžeme doručit kurýrem, doporučujeme však osobní odběr z důvodu křehkosti materiálu, který se může při zaslání poštou poškodit, za co poskytovatel neodpovídá.

Cena odlitků

Cena za odlitek se vždy dohodne předem. Pohybuje podle rozsahu a náročnosti spracování od 10 000,- CZK za odlitek.

Pokud se rozhodnete pro tento netradiční způsob zobrazení vaší podoby, kontaktujte nás a zodpovíme vám všechny vaše dotazy.