JAK TO FUNGUJE

Základem vzniku odlitku těla je vytvoření negativní formy. Pouze při této fázi práce je nutná přítomnost modelu.

Nastavení polohy.

Správné naaranžování těla je nejdůležitější část pro vznik celého díla. Snažím se najít a zvýraznit tělesné kvality odlévané osoby. Vzniklá póza – poloha, natočení se přesně zobrazí ve výsledném odlitku. Poloha musí být vkusná a důstojná a pohodlná pro odlévanou osobu.

Vytvoření negativní formy.

Na těle se vyznačí odlévaná část a natře se separačním krémem. Postupně se nanese odlévací materiál. Po vytvrzení se sádrová negativní forma z těla odebere. Obvykle odlévání provádím v ateliéru. Stejně tak můžu přijet k Vám. Proces vytvoření negativní formy lze provést v pohodlí Vašeho domova.

Výroba odlitku.

Na výsledném vzhledu odlitku se dohodne předem. Sochy mohou být vyrobeny z různých materiálů, jako umělý kámen, epoxidy… Preferovaná je směs disperze, akrylu a alabastrové sádry. Lehký, pevný, materiál s dobrými vlastnostmi na opracování. Bez povrchové úpravy je v exteriéru prakticky nezničitelný. Výsledný odlitek může být ponechán v barvě materiálu, ale i výtvarně pojednán. Na povrchovou úpravu odlitku nabízím množství dekorativních možností. Ve finále lze sochu kombinovat s bižuterií, doplňky, drapérií a výtvarným zpracováním ho povznést do umělecké podoby. Je na Vás, jakou barvu si zvolíte. Od klasické bílé, přes různé barevné, meatlické, imitační povrchy až po zlacený 24 karátovým zlatem. Jelikož přirozené, technologické procesy není vhodné urychlit, čas vytvoření díla je asi měsíc od zhotovení formy.

Lakování.

Vysoce odborný manuální proces ve kterém odlitek nabude svůj finální vzhled. Lak oživí vzhled sochy. Nanáší se stříkací pistolí ve vícenásobnými vrstvách na sobě. Každá vrstva předtím se nechá uschnout a pečlivě ji přeleštit. Dosahuje se tým vysoký odrazový efekt. Je však potřeba pečlivě zvážit vhodnost použití vysokého lesku podle barvy a celkového vzhledu sochy. Jelikož přirozené, technologické procesy není vhodné urychlit, čas vytvoření díla je přibližně měsíc (od zhotovení formy).

Bezpečnost.

Materiály použité při odlévání jsou hygienicky nezávadné, používané i ve zdravotnictví. Při výrobě složitých forem používáme dvousložkový silikon. Silikon je jemně pastovitý dvousložkový polyadičný systém (pryskyřice a katalyzátor). Silikonová pryskyřice vulkanizuje při pokojové teplotě. Pryskyřice byla vyvinuta pro duplikaci výrobních forem s jemnými detaily a je dermatologicky testována, tj. bez problémů ji lze nanášet na lidskou pokožku.

Osazení.

Odlitek je interiérové dílo. Může být samostatně stojatý na mramorovém soklu, nebo na podkladové desce v rámu závěsný na zeď.

Doručení odlitku.

Odlitek Vám můžeme doručit kurýrem, doporučujeme však osobní odběr z důvodu křehkosti materiálu, který se může při zaslání poštou poškodit, za co poskytovatel neodpovídá.